Інформація, що допоможе уникнути помилок при монтажі, налаштуванні або ремонті захисних ролет.
Написанню цієї невеликої статті передувала велика кількість запитів від наших клієнтів, дилерів, а іноді й монтажників, з проханням розповісти, як правильно полагодити або замінити пружинно-інерційний механізм (далі за текстом, «пружина») на захисній ролеті.
Загалом, це стаття для тих, хто займається встановленням, ремонтом та обслуговуванням захисних ролет. А також для тих, хто хоче заощадити гроші на виклику майстрів з ремонту цих самих ролет.)))
Отже, пружина захисної ролети складається із десяти елементів, представлених на фото №1:
Найдешевшим способом ремонту захисної ролети з пошкодженою пружиною є ремонт пружини.
Виконати такий ремонт можна тільки у випадку, якщо пошкоджені лише пластмасові елементи ролетної пружини. Якщо ж пошкоджено саму навивку робочої частини пружини, то пружину, скоріш всього, потрібно буде замінити повністю. Причиною пошкодження металевої частини пружини є неправильне її регулювання, а саме – накручування на неприпустимо велику кількість оборотів, або накручування не в потрібному напрямку.
У першому випадку для ремонту пружини використовують так званий ремкомплект, що складається з шести елементів (фото 2).
У другому випадку, як ми вже згадували, пружина замінюється повністю. Однак (і це дуже важливо!!!) і в першому, і в другому випадку потрібно твердо знати, які пластмасові елементи пружини з якого боку повинні знаходитися! Пояснюється це тим, що різні постачальники захисних ролет поставляють їх з різним (правим або лівим !!!) штатним розташуванням пружини щодо лицьової поверхні короба ролети.
Якщо ви придбали пружину, зібрану для встановлення з правого боку короба, а стара пружина у вас стояла з лівого боку, вам необхідно буде внести невеликі корективи в її конструкцію. Зробити це досить легко. Для цього необхідно зняти з пружини праве та ліве стопорне кільце.
На фото №3 показана послідовність пластмасових елементів пружини за умови, що ця пружина встановлюється з лівого боку короба.
Якщо ж пружина має бути встановлена з правого боку короба, то послідовність пластмасових елементів має бути іншою, як на фото №4.
Як бачите, різниця полягає у розташуванні «зовнішніх» елементів пружини, тоді як «внутрішні» елементи (фото №5 і 6) залишаються на своїх місцях.
Хочемо звернути вашу увагу, що ці «внутрішні» елементи пружини відрізняються не тільки наявністю або відсутністю елементів, що виступають, а й різним видом внутрішнього отвору (фото 7).
Коли ми міняємо місцями зовнішні пластикові елементи пружини (фото № 8 та 9),
ми змінюємо тільки бік, який передає пружині крутне зусилля. Сам же напрямок обертання пружини ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННИМ – ЗА НАПРЯМКОМ НАВИВАННЯ ПРУЖИНИ (і ніяк інакше!!!). Ви правильно накручуватимете пружину, якщо при погляді збоку праворуч на праву бічну кришку короба накручування здійснюється за годинниковою стрілкою. Відповідно, при погляді ліворуч, на ліву бічну кришку короба накручування пружини здійснюється проти годинникової стрілки.
Ну от і всі «хитрощі»))) Сподіваємося, що інформація, викладена в цій статті, допоможе уникнути помилок як при монтажі, так і при налаштуванні або ремонті захисних ролет з пружинно-інерційним механізмом.
Наші контактні телефони не змінилися. Звертайтесь: